403 viktima në total/ Tre persona humbin jetën nga Covid në 24 orët e fundit, 158 raste të reja në vend

Gjatë 24 orëve të fundit tre persona kanë humbur jetën nga Covid, duke e çuar në 403 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Sipas Ministrisë në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 51 vjeçar nga Tropoja, një 74 vjeçar nga Peqini dhe një 80 vjeçar nga Tepelena.

Vijon të jetë i lartë numri i rasteve të reja me koronavirus në vend. Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot 158 raste pozitive nga 905 testime të kryera për të dyshuar.

Sipas ministrisë, rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 98 të prekur në Tiranë, 8 raste në Fier dhe Elbasan, 6 raste në Durrës dhe Berat, 5 raste në Tropojë, 4 raste në Shkodër, 3 raste në Ura Vajgurore dhe Kuçovë, 2 raste në Krujë, Kurbin, Kavajë, Sarandë, Shijak, Skrapar, 1 rast në Korçë, Lezhë, Rrogozhinë, Gjirokastër, Malësi e Madhe.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 214 pacientë, 15 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button