Telefonata Rama-Di Maio, Ministria e Jashtme italiane jep detajet: Ja cilat ishin temat e bisedës

Ministria e jashtme italiane ka zbardhur bisedën telefonike mse kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Luigi Di Maios.

Sipas njoftimit, temat e bisedës ishin lufta ndaj COVID-19, bashkëpunimi dypalësh, integrimi në BE dhe presidenca e OSBE.

Lajmin e telefonatës e dha vetë Rama sot në Mbrostar të Fierit, ku theksoi se kishin biseduar për situatën me COVID-19.

NJOFTIMI NGA MINISTRIA E JASTHME ITALIANE
ITALI-SHQIPËRI: BISEDË TELEFONIKE MIDIS DI MAIO-s DHE KRYEMINISTRIT RAMA

Romë, 13 nëntor – (Nova) – Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio pati një bisedë telefonike me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç bën me dije Ministria italiane e Punëve të Jashtme dhe e Bashkëpunimit Ndërkombëtar, nëpërmjet profilit të saj Tëitter, tema të bisedës qenë lufta ndaj Covid-19, bashkëpunimi dypalësh midis Italisë dhe Shqipërisë, integrimi i Tiranës në Bashkimin Evropian dhe bashkëpunimi në kuadër të presidencës shqiptare të OSBE-së.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=balkanwebcom&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1327239972433383425&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Ftelefonata-rama-di-maio-ministria-e-jashtme-italiane-jep-detajet-ja-cilat-ishin-temat-e-bisedes%2F&siteScreenName=balkanwebcom&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button