Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA del pozitive me COVID-19: Sapo u ktheva nga Shqipëria, kam takuar shumë njerëz dhe…

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA del pozitive me COVID-19: Sapo u ktheva nga Shqipëria, kam takuar shumë njerëz dhe…

Ambasadorja shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Floreta Luli Faber ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri. Ka qenë vetëm ambasadorja Faber që e ka bërë të ditur nëpërmjet një mesazhi në “Facebook” ku deklaron se ka kryer testin e COVID-19 sapo është kthyer nga Shqipëria në SHBA dhe ka rezultuar pozitive.
Ajo thotë se ka zhvilluar shumë takime pune me zyrtarë, kolegë, shokë e miq dhe nuk mund t’i njoftojë dot një nga një, teksa shton se në çdo ambient ka qenë me maskë dhe ka ruajtur distancën.

MESAZHI I PLOTË
Të dashur miq,
Sot u ktheva nga Shqipëria pas një udhëtimi pune dhe pasdreke arrita në Uashington.
Sapo zbrita në aeroport, si masë profilaktike bëra testin e Covid-19.
Përgjigja ishte POZITIV
Ju njoftoj nëpërmjet këtij mesazhi, pasi këto ditë kam zhvilluar shumë takime pune me mjaft zyrtar dhe kolegë, si dhe kam takuar pa fund shokë e miq, familjarë dhe njerëz të afërm, të cilët nuk i njoftoj dot një nga një.
Unë u testova negativ ditën kur u nisa drejt Shqipërisë. Në çdo ambient apo takim, zyrtarë apo miqësor, kam mbajtur maskë dhe kam ruajtur distancën e kërkuar, por qartësisht jo mjaftueshëm.
Mos i hiqni në asnjë moment maskat
Uroj më të mirën për secilin nga ju!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button