Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim i ka shkuar në zyrë Kryeministrit Edi Rama.

Mesditën e sotme ajo ka shkuar në Kryeministri, ku dhe po mban një takim me kreun e qeverisë.

Ky takim vjen pas situatës së tensionuar në vend, qysh pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Këto ditë janë shoqëruar me një valë protestash pikërisht për Teatrin, ndërkohë që e radhës është njoftuar për ditën e nesërme.

Ndërkohë paraditen e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët dhe ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian, të akredituar në Tiranë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button