Atleti 15 vjeçar shqiptar, Daniel Hoxha, kampion i Italisë.

Atleti 15 vjeçar shqiptar, Daniel Hoxha, kampion i Italisë.

Atleti Daniel Hoxha ka fituar sot garën 1200 metra me pengesa në kampionatin Italiani Cadetti në Forli, me rezultatin 3:29.06, duke u shpallur kampion i Italisë në kategorinë Cadetti 15 vjeçarë.

Një trofe plotësisht i merituar për të dhe për trajneren e tij, Diana Dardha.

Lajmin e ka ndarë gazetarja dhe moderatorja, Fiori Dardha, e cila është edhe mbesa e trajneres.

“Urime pafund! Duke njohur pasionin e hallës sime për atletikën, jam e bindur që do stërvisë dhe do “prodhojë” edhe plot kampionë të tjerë” shkruan ajo në Instagram.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button