Bilanc negativ në Maqedoninë e Veriut, 6 viktima në 24 orë

Maqedonia e Veriut ka regjistruar sot bilanc negativ sot përsa i përketë sitatës së COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se 6 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga Covid-19 duke e çuar në 44 numrin e përgjithshëm.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 54 raste të reja me koronavirus, ku qytetet më të prekura janë Shkupi dhe Kumanova.

Mediat maqedonase raportojnë se nga koronavirusi është prekur dhe një deputete, por ky lajm ende nuk është konfirmuar zyrtarisht

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com