Brisi Shehaj, ish-drejtoresha e Ramës, kalon me LSI-në: Rilindasit hanë socialistët…

Briseida Shehaj, ish-drejtoresha e Tatimeve, ka dhënë lajmin e bujshëm se ka kaluar me LSI-në dhe mund të kandidojë më këtë parti.

Ajo e konsideron të “egër” luftën për pushtet brenda Partisë Socialiste ku ka aderuar vite më parë si pjesë e mbështetësve të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Pjesë nga intervista në “Ora”:

-Pse zgjodhe LSI?

Brisida Shehaj: Siç e thotë emri: Lëvizja Socialiste për Integrim. Isha socialiste, jam socialiste…”

-Pse jo PS?

Briseida Shehaj: Ndryshimi ky është: jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistët. Aty janë rilindasit që mendojnë të hanë socialistët. Po shihja pamjet, Mjaft që godiste me vezë kryeministrin me thirrjet “Nano ik”. Hall i madh, duhet të ikte Nano të vinin këta. Tani ua kuptoj euforinë.

– Briseida Shehi, përfaqësuese e LSI-së. Je ende drejtoreshë programacioni në RTV Ora, që kuptohet se do ta lësh fushën politike.

Briseida Shehaj: Në një moment të dytë.

-Kjo nënkupton se do të jesh kandidate e LSI-së?

Briseida Shehaj: Ka një propozim, por që LSI deri në dhjetor do të kalojë në proces zgjedhjesh dhe më pas do të vendosen se cilët do të jenë kandidatët. Unë kam kënaqësinë që jam propozuar, por ende nuk është marrë një vendim.

–Pse LSI, nga Brisi i Tatimeve?

Briseida Shehaj: E thotë vetë fjala, Lëvizja Socialiste për Integrim. Unë jam socialiste, jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistë. Në PS janë socialistët që duan të hanë socialistët

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close