Bota

Lajme nga Bota

“Më pe shtrembër”/ Zbulohet arsyeja pse shqiptari vrau 24-vjeçarin turk

“Më pe shtrembër”/ Zbulohet arsyeja pse shqiptari vrau 24-vjeçarin turk

Prej vitesh, në qytetin e Lajpcigut në Gjermani vlon një luftë e nëndheshme mes bandave të drogës, kryesisht mes grupeve…
10 vendet më të korruptuara në botë

10 vendet më të korruptuara në botë

Çdo vit vendet renditen në një shkallë nga më e mira tek më e keqja. Dhe ndërsa lista e të…
10 vendet më të korruptuara në botë

10 vendet më të korruptuara në botë

Çdo vit vendet renditen në një shkallë nga më e mira tek më e keqja. Dhe ndërsa lista e të…
Foto nga Haxhi në Mekë / Lejohen vetëm të vaksinuarit

Foto nga Haxhi në Mekë / Lejohen vetëm të vaksinuarit

Pelegrinët filluan të mbërrijnë të shtunën, në Mekë  për Haxhin e dytë që do të ndodhë në kushte pandemie, që…
Katastrofa në Gjermani/ Vjen lajmi i keq, mes qindra viktimave edhe një çift shqiptar

Katastrofa në Gjermani/ Vjen lajmi i keq, mes qindra viktimave edhe një çift shqiptar

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova, të cilët jetonin…
Tragjedi kombëtare në Gjermani, shkon në 80 numri viktimave, qindra të zhdukur

Tragjedi kombëtare në Gjermani, shkon në 80 numri viktimave, qindra të zhdukur

Të paktën 80 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë zhdukur në Gjermani, pas përmbytjeve katastrofike që po përjeton…
Del në treg kanabisi “Made in Germany/Si do të jepet receta?!

Del në treg kanabisi “Made in Germany/Si do të jepet receta?!

Pas disa muajsh skepticizmi në Gjermani nisi kultivimi i kanabisit për qëllime mjekësore. Korrja e parë ishte me sukses dhe…
Gjermania në katastrofë natyrore, 33 të vdekur dhe 70 të zhdukur, qindra shtëpi të shembura

Gjermania në katastrofë natyrore, 33 të vdekur dhe 70 të zhdukur, qindra shtëpi të shembura

Nëntë njerëz humbën jetën të enjten dhe shumë të tjerë janë zhdukur ndërsa përmbytja në Gjermaninë perëndimore shkaktoi shembjen e të paktën…
Back to top button