Ekonomi

Lajme nga Ekonomi

Bashkia Pogradec dhuron 5milion lekë për fëmijën e sëmurë

Bashkia Pogradec dhuron 5milion lekë për fëmijën e sëmurë

Fëmija 3 vjeçar me sëmundje që I rrezikon jetën, bashkia Pogradec dhuron 5 milion lekë për operacionin. I rrezikohet jeta…
Turizmi në Korçë

Turizmi në Korçë

Turizmi, bashkia Korçë drejt hartimit të një strategjie të re me prioritet sportet e natyrës dhe aventurës. Me ardhjen e…
Qeveria shqiptare firmos një nga projektet më të mëdha të Rindërtimit pas Tërmetit të 26 Nëntorit 2019

Qeveria shqiptare firmos një nga projektet më të mëdha të Rindërtimit pas Tërmetit të 26 Nëntorit 2019

#tinukdojeshkurrëvetëm🤗👐🏿🇦🇱 Edhe Marrëveshja 🇦🇱🇦🇪 për një nga projektet më të mëdha të Rindërtimit pas Tërmetit të 26 Nëntorit 2019 me…
Hapet thirrja e IPARD, Gazetarët e Pogradeciweb do ju asistojnë për të qënë fitues!

Hapet thirrja e IPARD, Gazetarët e Pogradeciweb do ju asistojnë për të qënë fitues!

Publikuam sot njoftimin paraprak per hapjen e thirrjes se trete te programit IPARD II. Thirrja hapet me 10 Dhjetor deri…
Denaj takim online me përfaqësuesit e FMN: Ja cili është programi i qeverisë për periudhën 2021- 2023

Denaj takim online me përfaqësuesit e FMN: Ja cili është programi i qeverisë për periudhën 2021- 2023

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka pritur në takim Yan Sun, udhëheqësen e misionit të FMN në Shqipëri…
FMN: “Ekonomia shqiptare pritet të tkurret me 7.5% këtë vit prej Pandemisë e Tërmetit”

FMN: “Ekonomia shqiptare pritet të tkurret me 7.5% këtë vit prej Pandemisë e Tërmetit”

Fondi Monetar Ndërkombetar (FMN) në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur…
Balluku për Qukës-Qafë Plloçë: Mungesa e studimit gjeologjik ka sjellë vonesat në përfundimin e punimeve

Balluku për Qukës-Qafë Plloçë: Mungesa e studimit gjeologjik ka sjellë vonesat në përfundimin e punimeve

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i është përgjigjur kërkesës së një grupi të deputetëve të opozitës parlamentare, sa…
Back to top button