Kulture

Lajme nga Kultura

Horoskopi 10 janar 2021

Horoskopi 10 janar 2021

DASHI Jeni kthyer nga një javë energjike. Muaji Janar ka qenë deri më tani dhe do të jetë një muaj…
Karnavalet e Pojanit

Karnavalet e Pojanit

Çdo 7 Janar në Pojan të Maliqit zhvillohen karnavale. Sipas banorëve këto janë festime pagane dhe të hershme për këtë…
Horoskopi 7 janar 2021

Horoskopi 7 janar 2021

Dashi 21 Mars – 19 Prill E enjtja do të jetë një ditë emocionuese, por do të duhet pak durim…
Besimtarët ortodoksë në Korçë kremtojnë ditën e ujit të bekuar.

Besimtarët ortodoksë në Korçë kremtojnë ditën e ujit të bekuar.

Theofania, besimtarët ortodoksë në Korçë kremtojnë ditën e ujit të bekuar. Besimtarët ortodoksë në Korçë kanë festuar, edhe pse në…
Sandër Prosi, 101 vjetori I lindjes të kolosit të artit skenik e kinematografik shqiptar.

Sandër Prosi, 101 vjetori I lindjes të kolosit të artit skenik e kinematografik shqiptar.

Sandër Prosi, sot 101 vjetori I lindjes të kolosit të artit skenik e kinematografik shqiptar. Sandër (Aleksandër) Prosi (1920-1985). Aktor…
Si rrallëherë deputetin socialist luan në mandolinë dhe tërheq gjithë vëmendjen (VIDEO)

Si rrallëherë deputetin socialist luan në mandolinë dhe tërheq gjithë vëmendjen (VIDEO)

Si rrallëherë deputetin socialist luan në mandolinë dhe tërheq gjithë vëmendjen (VIDEO) E kemi parë gjithmonë zyrtar, duke mbajtur fjalime…
FORUMI NDERKOMBETAR PER TE DREJTAT DHE LIRIT E NJERIUT IGFM-Maqedoni

FORUMI NDERKOMBETAR PER TE DREJTAT DHE LIRIT E NJERIUT IGFM-Maqedoni

  FORUMI NDERKOMBETAR PER TE DREJTAT DHE LIRIT E NJERIUT IGFM-Maqedoni Sot, më 10 dhjetor 2020, në Ditën Ndërkombëtare për…
Saimir Pirgu: Në “Krishtlindje në Vjenë” do të interpretoj “Fjalët e Qiririt”

Saimir Pirgu: Në “Krishtlindje në Vjenë” do të interpretoj “Fjalët e Qiririt”

Saimir Pirgu, tenori i mirënjohur shqiptar, do të interpretojë në koncertin e vitit “Krishtlindje në Vjenë” që do të transmetohet…
Greqia shtyn hapjen e Kapshticës deri më 14 dhjetor: Asnjë hyrje-dalje apo lëvizje deri në këtë datë.

Greqia shtyn hapjen e Kapshticës deri më 14 dhjetor: Asnjë hyrje-dalje apo lëvizje deri në këtë datë.

Greqia shtyn hapjen e Kapshticës deri më 14 dhjetor: Asnjë hyrje-dalje apo lëvizje deri në këtë datë. Greqia shtyn hapjen…
Ndodhej në Turqi prej dy javësh/ Deputeti Korçar fiton betejën me COVID

Ndodhej në Turqi prej dy javësh/ Deputeti Korçar fiton betejën me COVID

Ndodhej në Turqi prej dy javësh/ Deputeti Andi Përmeti fiton betejën me COVID Një lajm i mirë vjen në lidhje…
Back to top button