Kuriozitet

Otiti, dhimbja e veshit tek fëmijët

Otiti, dhimbja e veshit tek fëmijët

Otiti, dhimbja e veshit tek fëmijët Sigurisht dhimbja e otitit është ndoshta më e forta e provuar ndonjëherë për një…
Shtatë zakone të përditshme i dëmtojnë dhe zverdhin dhëmbët

Shtatë zakone të përditshme i dëmtojnë dhe zverdhin dhëmbët

Soda e sheqerit dhe pijet e freskëta mund të prishin smaltin e dhëmbëve tuaj, por çaji i ftohtë në të…
Produktet Me Ofertë Të Cilat Nuk Duhet T’i Blini Asnjëherë

Produktet Me Ofertë Të Cilat Nuk Duhet T’i Blini Asnjëherë

Çdo ditë, supermarketet ofrojnë produkte me ofertë që shpalosen në rafte e hapësira të personalizuara që synojnë të joshin konsumatorin…
Ja cila është arsyeja pse shumë njerëz e urrejnë tingullin e zërit të tyre

Ja cila është arsyeja pse shumë njerëz e urrejnë tingullin e zërit të tyre

Si një kirurg i specializuar në trajtimin e problemeve të zërit, unë regjistroj në mënyrë rutinore pacientët e mi duke…
Kush i ka sot paratë e diktatorit? Gara në kërkim të thesarit 400 miliardë dollarësh të Muamar Gadafit

Kush i ka sot paratë e diktatorit? Gara në kërkim të thesarit 400 miliardë dollarësh të Muamar Gadafit

Kush i ka sot paratë e diktatorit libian Muamar Gadafit? Mund të duket një pyetje e parëndësishme dhe gati retorike. Por në fakt nuk është kështu. Kur NATO krijoi zonën…
Veza bëri pulën apo pula vezën? Më në fund gjendet përgjigja

Veza bëri pulën apo pula vezën? Më në fund gjendet përgjigja

Kjo pyetje e humbet komplet kuptimin kur në lojë hyn fizika. Sipas një studimi është vërtetuar që nuk ekziston një…
Kina tani do të kontrollojë edhe çfarë mendojnë qytetarët

Kina tani do të kontrollojë edhe çfarë mendojnë qytetarët

Partia Komuniste e Kinës  ka përcaktuar misionin e radhës për epokën e re – kontrollin e mendjes te 1.4 miliardë…
Çfarë kanë parashikuar Simpsons këtë herë

Çfarë kanë parashikuar Simpsons këtë herë

Simpsons “kanë parashikuar” ngjarje dhe incidente të ndryshme për më shumë se tre dekada, duke e lënë audiencën pa fjalë.…
Back to top button