Opinion

Opinione te ndryshme

Rama prezanton platformën e re të PS: “Anëtarët do të kenë të drejtë përzgjedhje për deputetët”

Rama prezanton platformën e re të PS: “Anëtarët do të kenë të drejtë përzgjedhje për deputetët”

Rama prezanton platformën e re të PS: “Anëtarët do të kenë të drejtë përzgjedhje për deputetët”Kryeministri Edi Rama prezantoi platformën…
Identifikimi i shenjave te autizmit tek bebet

Identifikimi i shenjave te autizmit tek bebet

Identifikimi i shenjave te autizmit tek bebet Shkaku i autizmit nuk dihet saktësisht. Pikëpamja e pranuar përgjithësisht është se autizmi…
SHQIPTARË HESAPI MO’! JENI BËRË PËR UPDATE!

SHQIPTARË HESAPI MO’! JENI BËRË PËR UPDATE!

SHQIPTARË HESAPI MO’! JENI BËRË PËR UPDATE! Shkruan: #Era_Dushi Rropatesh me kërkime, hulumtime, vizita, udhëtime, fakte, prova, kuriozitete, që ti…
Pogradecaret refuzojne Bashën

Pogradecaret refuzojne Bashën

Kryetari i opozitës Lulëzim Basha në turin e tij veror pas vizitës në Divjakë, sot ka zgjedhur të vizitojë Pogradecin…
Do futemi prapë në karantinë? Manastirliu jep lajmin e bujshëm: Po bëhet gati struktura…

Do futemi prapë në karantinë? Manastirliu jep lajmin e bujshëm: Po bëhet gati struktura…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu gjatë një vizite në spitalin e Traumës, u shpreh se sistemi shëndetësor…
Ndryshimi i Pogradecit në drejtimin e duhur.

Ndryshimi i Pogradecit në drejtimin e duhur.

Ndër vite shëtitorja e Pogradecit, shquhet për xhiron që bëjnë vëndasit dhe turistët në sezonin veror, por jo vetëm. Të…
Automatizimi, nevojë apo pasojë e COVID-19?

Automatizimi, nevojë apo pasojë e COVID-19?

Nga Ardita Hykaj* Historikisht, depresionet kanë shfaqur ndjenjën dhe ankthin e epokës së automatizimit ose ndryshe të inteligjencës artificiale. Jemi…
Po Tani? Ky i panjohur si do largohet. (Covid-19)

Po Tani? Ky i panjohur si do largohet. (Covid-19)

Dhe befas të troket në derë një i panjohur, që të gjithë e quajnë Covid -19, por nuk arrin dot…
Kultura dhe tradita Pogradecare. Veçoritë që e bëjnë këtë qytet të vogël, kaq të dashur për të gjithë.

Kultura dhe tradita Pogradecare. Veçoritë që e bëjnë këtë qytet të vogël, kaq të dashur për të gjithë.

KULTURA, TRADITA DHE USHQIMET KARAKTERISTIKE  NË QYTETIN E POGRADECIT. Pogradeci ndodhet në juglindje të Republikës shqiptare, është kryeqendra e rrethit…
Një vit nga djegia e Notre-Dame, ja pikëpyetjet e mëdha që s’kanë ende përgjigje

Një vit nga djegia e Notre-Dame, ja pikëpyetjet e mëdha që s’kanë ende përgjigje

Më 15 prill 2019 u dogj katedralja me famë botërore e Parisit Notre-Dame. Prej atëhere ekspertët po merren intensivisht me…
Back to top button