Shëndetësi

Infektimet me Covid në Shqipëri po shtohen, çfarë thonë ekspertët për vjeshtën

Infektimet me Covid në Shqipëri po shtohen, çfarë thonë ekspertët për vjeshtën

Përgjatë ditëve të fundit në territorin e Shqipërisë, numri i personave të prekur nga Covid ka pësuar rritje. Këtë të…
Rëndësia e vaksinimit të të moshuarve kundër gripit

Rëndësia e vaksinimit të të moshuarve kundër gripit

Në sezonin 2020-2021, ne kemi gjetur një vijë të sheshtë të incidencës së gripit, për shkak të besimit të përhapur…
Ushqimet Që Freskojnë Trupin Gjatë Ditëve të Nxehta të Verës

Ushqimet Që Freskojnë Trupin Gjatë Ditëve të Nxehta të Verës

Stina e verës shoqërohet me një qëndrim më të gjatë në diell, pranë detit ose pishinës. Moti i nxehtë dhe…
10 ushqimet që ju duhen këtë verë

10 ushqimet që ju duhen këtë verë

Kur jashtë është nxehtë, edhe nëse nuk jeni aq të uritur gjatë muajve të nxehtë të verës, mos i neglizhoni…
3 Mënyra Si të Rregulloni Humorin dhe Gjendjen Emocionale

3 Mënyra Si të Rregulloni Humorin dhe Gjendjen Emocionale

Kur mendoni për lumturinë apo humorin e mirë me siguri medoni për ndonjë ritual që ju fal kënaqësi. Në përgjithësi…
Disa mënyra për t’u freskuar shpejtë në këto ditë të nxehta

Disa mënyra për t’u freskuar shpejtë në këto ditë të nxehta

Këto ditë, Shqipëria u godit nga vala e parë e nxehtësisë e këtij viti, dhe temperaturat mund të shkojnë deri…
Një Gotë Ujë Esëll Në Mëngjes – Përfitimet në Organizëm

Një Gotë Ujë Esëll Në Mëngjes – Përfitimet në Organizëm

A mund të qëndrosh pa pirë ujë, çaj apo çdo lëng tjetër për të paktën tetë orë? Vetëm idea e…
Ja çfarë thotë Brataj për heqjen totale të masave anti-covid

Ja çfarë thotë Brataj për heqjen totale të masave anti-covid

Nuk do te ketë shfuqizime të masave anti-Covid. Pavarësisht përmirësimit të situatës dhe kërkesës së operatorëve turistikë, edhe gjatë verës…
COVID-19/ Asnjë humbje jete, 5 të infektuar në 24 orët e fundit

COVID-19/ Asnjë humbje jete, 5 të infektuar në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë vijon të jetë e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët…
Nëse i keni këto karakteristika, ju jeni një person i fortë mendërisht

Nëse i keni këto karakteristika, ju jeni një person i fortë mendërisht

Duke folur teorikisht, të gjitha përvojat tona na bëjnë njerëz më të fortë dhe më të mirë. Të jesh optimist,…
Back to top button