Teknologji

Lajme nga Teknologjia

Kujdes, kjo grua humbi 32 ​​milionë dollarë nga një mashtrim telefonik

Kujdes, kjo grua humbi 32 ​​milionë dollarë nga një mashtrim telefonik

Një grua 90-vjeçare në Hong-Kong humbi plot 32 milionë dollarë nga një mashtrim telefonik.   E moshuara deklaroi se ishte…
Orjona Çollaku si pjesë e Entercom Digital Agency,shembull i të rinjve të teknologjisë

Orjona Çollaku si pjesë e Entercom Digital Agency,shembull i të rinjve të teknologjisë

Orjona Çollaku një ndër të rejat e inovacionit dhe teknologjisë,pjesë e kompanisë EnterCom Digital Agency si Social Media dhe Webside…
Orjona Çollaku një shembull për të rinjtë:”Shqipëria përpara”.

Orjona Çollaku një shembull për të rinjtë:”Shqipëria përpara”.

Orjona Çollaku një vajzë tepër e re në fushën e inovacionit dhe teknologjisë me eksperiencë pune në Website dhe Social…
Njihuni me EnterCom, startup-i, që kërkon njohjen e gjuhës shqipe nga Google

Njihuni me EnterCom, startup-i, që kërkon njohjen e gjuhës shqipe nga Google

  Njihuni me EnterCom, startup-i, që kërkon njohjen e gjuhës shqipe nga Google Inovacioni është kthyer në kryefjalën e sipërmarrjes,…
Ish punonjësi i Google bëhet njeriu i dytë më i pasur i Kinës

Ish punonjësi i Google bëhet njeriu i dytë më i pasur i Kinës

Një ish punonjës i Google u rendit si njeriu i dytë më i pasur i Kinës pas rritjes së shitjeve…
VOA jehonë për 3 Pogradecar të cilët kanë krijuar….

VOA jehonë për 3 Pogradecar të cilët kanë krijuar….

Programi “Code for Albania” çeli sërish këtë vit aplikimet për nxënësit e shkollave 9-vjeçare në të gjithë Shqipërinë. Ky program…
Teknologjia, Inteligjenca Artificiale dhe Etika e Biznesit

Teknologjia, Inteligjenca Artificiale dhe Etika e Biznesit

Prof. Dr. Hysen Çela, CA, CPA Profesor, Fakulteti i Ekonomisë, Universiteti i Tiranës IESBA & IAASB CAG Member, IFAC, NYC, USA…
Audi Sjell A8-Shen E Blinduar Me Motor Të S8-Shit Dhe Me Çmim Marramendës

Audi Sjell A8-Shen E Blinduar Me Motor Të S8-Shit Dhe Me Çmim Marramendës

Nëse nuk do t’i kishte dritat e kaltra, do të dukej saktësisht si një A8-she e zakonshme. Megjithatë kjo që…
Fillon prodhimi i iPhone 12, me çmim dhe teknologji më të mirë

Fillon prodhimi i iPhone 12, me çmim dhe teknologji më të mirë

Prodhimi i modeleve të ardhshme të Apple “iPhone 12” me 6.1 inç do të fillojë në muajt korrik-gusht përpara pjesës…
Back to top button