Teknologji

Lajme nga Teknologjia

Aplikacioni më trend i momentit – TikTok arrin 2 miliardë shkarkime në gjithë botën

Aplikacioni më trend i momentit – TikTok arrin 2 miliardë shkarkime në gjithë botën

TikTok, aplikacioni i videove po lulëzon gjatë pandemisë globale, dhe sot, platforma e të dhënave Sensor Tower raportoi se platforma…
Mbyllet vrima e madhe e ozonit mbi Artik, vetëm pak muaj pasi u krijua.

Mbyllet vrima e madhe e ozonit mbi Artik, vetëm pak muaj pasi u krijua.

Vrima më e madhe e ozonit, e dokumentuar ndonjëherë mbi Polin e Veriut, është mbyllur pothuajse aq shpejt sa u…
Del iPhone-i i ri dhe është më i liri që Apple ka nxjerr në vitet e fundit

Del iPhone-i i ri dhe është më i liri që Apple ka nxjerr në vitet e fundit

Apple ka nxjerr një model të ri të iPhone SE, me një pamje ndryshe dhe që do të kushtojë vetëm…
TEKNOLOGJI – Celularët e thjeshtë telefonat e së ardhmes

TEKNOLOGJI – Celularët e thjeshtë telefonat e së ardhmes

Pas mbingarkesave të telefonave celularë me vlerë mijëra dollarë dollarë dhe mijëra funksione, trendi i telefonave të thjeshtë po rritet…
Televizioni viral. Lajeni ekranin me dezinfektant dhe shpëtoni nga studiot e marrëzisë

Televizioni viral. Lajeni ekranin me dezinfektant dhe shpëtoni nga studiot e marrëzisë

Një rrëfim nga Stefano Benni Mirëmbrëma. Unë jam Mentoni juaj dhe sonte jemi këtu për një debat shumë të rëndësishëm.…
Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com