Endri Fuga i përgjigjet “zëhamsit” të Metës, Bilushit: Gazetat i ka djegur sivllau Berisha! IM të debatojë me MK për partinë pas lirimit…

Endri Fuga drejtori i komunikimit i kryeministrit Edi Rama, i është përgjigjur “dhëmbë për dhëmbë” zëdhënësit të presidentit Ilir Meta, në vazhdën e përgjigjeve sa i takon debatit të krijuar për sulmin e paprecedent të presidentit Ilir Meta kundrejt botuesëve dhe gazetarëve të Report TV e Shqiptarja.com.

Pas 11 pyetjeve për median të bëra nga Blushi i është përgjigjur Fuga i cili i thotë se gazetat i ka djegur ish-kryeministri Sali Berisha, kurse gazetarët i ka gjobitur e burgosur.

“Gazetat i ka djegur dhe mbyllur SB. Edhe gazetaret ai i ka gjobitur dhe burgosur. Por kur sot perdor epitetet, gjuhen dhe metodat e tij i bie qe je rende fare! Sa per debatet, IM le te debatoje me MK per lidershipin e LSI”, thotë Fuga.

Burimi/ekskluzive.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button