Fitore e rëndësishme për Shqipërinë, tani me sytë nga Bjellorusia.

Shqipëria ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme në ndeshjen e sotme përballë Kazakistanit.

Sfida e vlefshme për Nations League u mbyll në shifrat 3-1, në favor të kuqezinjve të Edi Rejas.

Autorët golave ishin Cikalleshi 16′, Ismajli 23′, Manaj 62′ dhe Abiken për miqtë. Goli I tij në minutën e 24′ me siguri do të jetë ndër më të bukurit e kompeticionit.

Me këtë fitore Shqipëria ngjitet në kuotën e 8 pikëve, 2 më pak se Bjellorusia e vendit të parë që mposhti sot 2-0 Lituaninë.

Ndeshja e rradhës, më 18 nëntor,(po në Air Albania) do të jetë pikërisht ajo me Bjellorusinë, ku me siguri do të vendoset edhe vendi I parë në Grupin 4 të League C.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close