FOTO/ Niko Peleshi feston 50-vjetorin, por vëmendjen e merr urimi prekës i vajzës


Dita e sotme për ish-ministrin e Bujqësisë Niko Peleshi, është e veçantë. Pasi ai feston ditëlindjen dhe mbush plot 50-vjeç.
Ka qenë vajza e tij, Aleksia që e ka uruar publikisht duke postuar në Instagram, ku shfaqen të dy atë e bijë të buzëqeshur pranë tortës.
Nuk kishte se si bukuroshja të mos i dedikonte edhe disa fjalë tepër të ngrohta, duke theksuar se ai do të mbetet gjithmonë idhulli i saj.
“Une mund te mos jem bija e persosur dhe aq me pak aq e persosur sa e meriton ti, por ti je padyshim babai dhe njeriu me i persosur qe dikush mund te kerkoje. Kur isha e vogel dhe me pyesnin kush ishte idhulli im, gjithmone pergjigjesha “babi”. Kjo pergjigje mbetet po e njejta edhe sot. Gezuar ditelindjen miku im me i mire!”, ka shkruar Aleksia krah fotos. l.k/abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button