Historia rëngjethëse e të riut nga Korça

I Riu Korçar fle jasht neper rruge Northolt London UK

Statusi i derguar :
Miremengjes.
Ora 6 e mengjesit ne Northolt London UK.
Si c’do dite ne kete ore nxjerr qenushin qe te kryej nevojat!!!
Temperaratura ishte -4
Nejse vazhdova rrugen kryesore per aresye se akoma ishte erresire dhe ajo rruge eshte e ndricuar,
Kur arrita tek benzinata shoh nje djale te ri 19 vjec, qe dridhej dhe po flinte ne beton ne cep te benzinates.
U preka shume, ndalova, dhe direkt ne paraqitje mu duk si Shqipetare.
Vendosa ti flas me qellimin, ta zgjoj se thash ndoshta do kete qene diku per vitin e ri do kete pire dhe nga pija s’do kete ikur ne banese.
I fola, dhe me ndrojtje mu pergjigj.
Shqipetare je )? E pyeta.
Po me tha duke u dridhur.
Po cou i thashe se do plevitosesh, merr autobuzin dhe ik ne banese.
Dridhi dhe mu pergjigj.
Kam 2 jave se flej jashte.
Isha i rregjistruar si minoren ne moshen qe mbusha 18 me vjen negativi.
Apelova por prap ma refuzuan.( home office)
U detyrova te largohem sepse me thane qe te firmosja tek zyrat e emigracionit ne (Heathrow aeroport).
E di se do me kthejne me tha.
Ku do iki une ne Shqiperi? Prinderit kane marre 16.000 sterlina borxh. ( jemi te varfer pa pune prinderit)Dhe deri tani une kam paguar mbrapsh vetem 7000.
Me erdhi shume keq, i thashe hajde tek shtepia ime dhe te pish nje kafe, ngrohu.dhe bisedojme.
Ishte i turpshem nuk donte megjithate ja mbusha mendjen dhe erdhi.
Une kaq mundesi kam. Por jashte s’do ta lej do mundohem te i dergoj nje dyshek tek nje ndertese qe po riparoj jo larg nga ketu.
Sqarim ishte nje djale fantastik nga Korca.
I rregullt kishte punuar, nuk pinte alkol apo duhan etj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button