Izraelitët nënshkruajnë peticion kundër këngëve të Dua Lipës

Izraelitët po nënshkruajnë një peticion për ndalimin e transmetimit të këngëve të Dua Lipës në radiot “Army” dhe “Galgalatz”. Ky revoltim erdhi pas një postimi kundër Izraelit në “Instagram”-in e këngëtares, në të cilën ajo akuzonte ushtarët izraelit se qëllonin mbi fëmijët.

Mëngjesin e kësaj të mërkure mbi 3 mijë njerëz kanë nënshkruar peticionin. “Në dritën e nxitjes kundër ushtarëve, antisemitizmi, shpifja, teoritë e komplotit dhe shtrembërimet që qëndron në postimin që këngëtarja ndau, nuk është e përshtatshme që një radio të vazhdojë të transmetojë këngët e saj”, ka shkruar organizata “Im Tirzu” në një letër drejtuar ministrave të Kulturës dhe të Mbrojtjes.

Këngëtarja me origjinë shqiptare pak ditë më parë shpërndau një postim në Instagram ku shkruante: “Ndërsa të gjithë janë në humor për të folur për të drejtat e njeriut, kjo është ajo që ndodh çdo ditë në Palestinë, e paguar nga dollarët e taksapaguesve tanë. Djemtë e mëdhenj të këqij të ushtrisë izraelite kënaqen plotësisht duke rrahur dhe qëlluar fëmijët. Ata madje kanë bluza që përshkruajnë një grua palestineze shtatzënë me një hapësirë ​​snajperi në stomakun e saj që lexon‘ 1 të shtëna dy vrasje”.

Shekulli.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button