Ja si u infektua i moshuari nga Korçë

Shqipëria ka regjistruar sot një tjetër shifër rekord të të infektuarve me koronavirus, ku në 24 orë kanë rezultuar pozitivë 82 persona.

Një prej këtyre rasteve të infektuar është në Korçë, që siç raporton Balkanweb, ka qenë i shtruar për dy ditë në QSUT dhe më pas është kthyer në vendin e tij.

Ai është një person në moshë të thyer, që aktualisht po trajtohet në kushte shtëpie dhe ndodhet në gjendje të stabilizuar.

Ndërkohë, janë izoluar menjëherë familjarët dhe epidemiologët po gjurmojnë kontaktet e të prekurit.

Shifra shqetësuese nga koronavirusi, shënohet rekord: 82 raste të reja

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button