Katastrofa në Gjermani/ Vjen lajmi i keq, mes qindra viktimave edhe një çift shqiptar

Në mesin e viktimave nga përmbytjet e fundit në Gjermani fatkeqësisht janë edhe një çift nga Kosova, të cilët jetonin në Gjermani.Trupi i pajetë i burrit është identifikuar, ndërsa gruaja vazhdon të jetë nën gërmadha.Burimet bëjnë me dije se ky çift është më prejardhje nga komuna e Pejës, njofton Botasot.Të paktën 183 persona kanë vdekur në Gjermani, në atë që është përshkruar si përmbytjet më të këqija në historinë e këtij shteti, ndërsa mijëra të tjerë vijojnë të jenë të zhdukur.Përveç Gjermanisë, me këtë situatë po përballen edhe Luksemburgu, Belgjika, Austria dhe Zvicra.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button