KORONAVIRUSI/ 20 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri, 5 pacientë në terapi intensive

20 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri, 5 pacientë në terapi intensive.

Prej tyre 15 ne Tirane, dy ne Kruje, dy ne Durres dhe nje ne Kamez. Prej tyre 4 raste personel shendetesor.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i të infektuarve me koronavisus në Shqipëri arrin në 1184.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button