Laçi krenon futbollin shqiptar në Europë! Mposhtin Craiova-n dhe shpresojnë për kualifikimin

Laçi është skuadra e vetme shqiptare që shkëlqeu sonte. Djemtë e Shpëtim Duros kanë surprizuar skuadrën e Universitatea Craiova, duke e dominuar në një pjesë të mirë të ndeshjes dhe e mundur me shifrat minimale 1-0, falë një goli të Zarubica në minutën e 36.

Skuadra kurbinase mund të kishte shënuar më shumë gola, por humbi mjaft raste. Gjithsesi shkon e avantazhuar në ndeshjen e dytë në Rumani.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button