LAJMI I FUNDIT/ Qeveria merr vendimin, jepen 560 milionë lekë për naftëtarët e Ballshit.

Qeveria ka vendosur të ndihmojë me 560 milionë lekë naftëtarët e Ballshit, pasi këta të fundit mbyllën grevën disa javore dhe pranuan të hynin në diskutime me kryeministrin Edi Rama.

Lajmi për këtë ndihmë është bërë i ditur nga drejtoresha e Buxhetit në Ministrinë e Financave. Shuma prej 560 milionë lekësh do iu shpërndahet naftëtarëve si pagë, për shkak se kompania nuk i paguan prej kohësh.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button