Lëkundet toka në Greqi, tërmet i fortë në ishullin e “mbushur” me shqiptarë

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.2 e shkallës Rihter u regjistrua mbrëmjen e sotme në Kretë në orën 22:46 me orën lokale.
Të dhënat vijnë sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Athinës.
Thellësia ishte 10 km dhe epiqendra 21 km në veriperëndim të Arvit dhe 19 km në juglindje të Heraklion.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button