Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra.

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë shumë rreth orës 02:00.

Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur një thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button