Me 20 m³ dru pa leje në ‘Benz’ dhe i dehur në timon, arrestohet 32-vjeçari në Pogradec

Një 32-vjeçar i quajtur E. Sh është arrestuar nga policia në Pogradec pasi po transportonte dru pa lejen përkatëse.

Më konkretisht 32-vjeçari nga fshati Vërdovë është ndaluar për verifikim në afërsi të fshatit Pleshisht, ku po udhëtonte me mjetin tip benz me 20 m³ lëndë drusore. Nga verifikimi rezultoi se Sherro nuk kishte lejen përkatëse për diçka të tillë, por jo vetëm kaq. Ai po e drejtonte mjetin edhe në gjendje të dehur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button