Milani arrin akordin me yllin e Realit, gati 35 milionë euro: Është tifoz kuqezi që në fëmijëri

Sulmuesi i Real Madrid, Luka Jovic, duket gjithnjë e më pranë Milanit.

Sipas “Sport Mediaset”, ai ka qenë tifoz me kuqezinjtë që i vogël dhe ka rënë dakord për t’u transferuar në Milano.

Pas OK që ai i ka dhënë klubit italian, tashmë duhet gjetur një marrëveshje me Real Madridin, që ka nevojë për para për t’’u hedhur në sulm të norvegjezit Erling Haaland dhe mund të jetë i gatshëm të pranojë shitjen përfundimtare të serbit.

Milani ka ndërmend të ofrojë 35 milionë euro, plus bonuse.

El Real Madrid pide este jugador al Milan a cambio del fichaje de ...

g.kosovari

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button