Ministri serb i Mbrojtjes, Vulin: Rama po punon për Shqipërinë e Madhe

Ministri serb i mbrojtjes, Aleksandër Vulin, ka reaguar ndaj vizitës së
kryeministrit shqiptar Edi Rama në Kosovë, gjatë ditës së djeshme.

Ministri serb i Mbrojtjes, Vulin flet për vizitën e Ramës në Kosovë: Po punon për Shqipërinë e Madhe.

Sipas Vulin, miqësisë së Edi Ramës nuk mund t’i besohet, thuhet në
Agjencinë serbe të lajmeve Tanjug!

Vulin tha se Ramës i pëlqen të as për pajtimin e shqiptarëve me
serbët, por në ndërkohë që pajtimi nënkupton ndëshkim të
serbëve, dhe angazhim për krijimin e Shqipërisë së Madhe.

Komentet e Vulin vinë derisa Rama është në vizitën dy ditore në
Kosovë, ku gjatë vizitës është duke u takuar me udhëheqës politik
të vendit.

Eunews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button