Moti bën kthesën e madhe, sinoptikanët tregojnë se çfarë na pret në fundjavë

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi nesër pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe të izoluara shiu me vetëtima dhe bubullimë. Nesër pritet të jetë dita e fundit e ndikimit të ciklonit në ikje.Pasnesër (e mërkurë), të enjten dhe të premtën na pret mot kryesisht me diell, në bregdet më nxehtë, ndërsa në viset kontientale pak më freskët me temperatura maksimale rreth 27 gradë Celsius.Nga e shtuna nxehtë e më nxehtë dhe pritet filim i një vale të re nxehtësie afrikane./Meteoballkan

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button