Murrizi ironi me Kuvendin e PD-së: Dasmë me lëng ose të dyzetat e xhenazes, enveristë…

Deputeti Myslim Murrizi përmes një postimi në Facebook ka ironizuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtar sot nga demokratët, por edhe fjalimet. Ai shprehet se në këtë Kuvend mes atyre që ligjëruan nuk kishte të djathtë dhe themelues, por sipas tij enveristë dhe ish-spiunë.
“Kuvendi i PD si dasem me lëng. Pa orkester pa “meze”. Ose e thene fshatçe si dreke perkujtimore te dyzetave te nje xhenazeje. Luli ben “mire “ qe nuk kthen faqen tjeter se i ka kthyer shpinen Rames dhe mender b demokrateve prej 10 vitesh sa mori bashkine e Tiranes.
Nga keta qe ligjeruan sot ne Kuvend sa kane qene themelues te PD dhe kundra ppsh ne dhjetor 1990 ???

LIVE

Murrizi ironi me Kuvendin e PD-së: Dasmë me lëng ose të dyzetat e xhenazes, enveristë…

schedule20:25 – 17 Korrik, 2021

Deputeti Myslim Murrizi përmes një postimi në Facebook ka ironizuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtar sot nga demokratët, por edhe fjalimet. Ai shprehet se në këtë Kuvend mes atyre që ligjëruan nuk kishte të djathtë dhe themelues, por sipas tij enveristë dhe ish-spiunë.
“Kuvendi i PD si dasem me lëng. Pa orkester pa “meze”. Ose e thene fshatçe si dreke perkujtimore te dyzetave te nje xhenazeje. Luli ben “mire “ qe nuk kthen faqen tjeter se i ka kthyer shpinen Rames dhe mender b demokrateve prej 10 vitesh sa mori bashkine e Tiranes.
Nga keta qe ligjeruan sot ne Kuvend sa kane qene themelues te PD dhe kundra ppsh ne dhjetor 1990 ???

Sa nga keta kane qene ne PD ne vitet 1997-2005 ???? Zero.
Te gjithe mendje “ndriturit” i perkasin periudhes se hajdutllikut kolektiv PD-LSI te viteve 2004-2013
Jo pak jane ish spiune sigurimi, te tjere ish antare te ppsh dhe pothuajse shumica jane individe qe ne karakter, dinjitet, moral dhe familje, nuk kane asnje lidhje me qendren e djathte.

Burra qe ju kane ikur grate, gra qe ju kane ikur burrat, bura qe duan burra dhe kopil hibride qe nuk dine kë kane prinder biologjik. Pale kur pashe listen e mender kanidateve per keshille kombetare qe me erdhi per te dh …..
Kur pashe ne ate liste ndyresira enveriste nga Lushnja dhe Divjaka u binda qe kjo parti ka shkuar ne ps dhe nuk ka Mark -Mark- Gjekmark-Palok-Alibej-Basha qe mund  ta terheq nga kembet per te mos e lene te futet ne ps” shkruan ai./

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button