Parandalohet ngjarja kriminale, çfarë po ndodhte në Durrës? Policia jep njoftimin

Policia e Durrësit ka parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale. Sipas njoftimit, bëhet me dije se janë sekuestruar 2 mina metelekomandë të cilat do shiteshin kundrejt çmimit 6000 euro.
Njoftimi:

Durrës/ në kuadër të operacionit të koduar “Parandalimi”, u arrestua në flagrancë shtetasi Eluar Thaçi, 30 vjeç, banues në Katund i Ri, Durrës.
Parandalohet një tjetër ngjarje e mundshme kriminale.
Policia e Durrësit godet një tjetër rast të veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së minave me telekomandë.
Finalizohet operacioni i koduar “Parandalimi”.
Sekuestrohen 2 mina me telekomandë të cilat do shiteshin kundrejt çmimit 6000 euro.
Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në koordinim me strukturat hetimore të DVP Durrës, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas me tendencë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së minave me telekomandë po tentonte të shiste mina me telekomandë, kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me patrullat e përgjithshme kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Parandalimi”.
Në kuadër të këtij operacioni, në vendin e quajtur “Muzeu”, në lagjen nr.9, Durrës, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. Th., 30 vjeç, banues në Katund i Ri, Durrës.
Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit E. Th., i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular, të cilat ky shtetas do i shiste kundrejt shumës 6000 euro.
Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button