“Përqafim vëllazëror”/ Ali Ahmeti: I veçantë është Edi, kënaqësi të flasim shtruar për…

“Përqafim vëllazëror”/ Ali Ahmeti: I veçantë është Edi, kënaqësi të flasim shtruar për…

Kreu i partisë BDI-s, Ali Ahmeti ka postuar foto me kryeministrin Rama ku shkruan se e ka uruar për fitoren në zgjedhjet parlamentare për mandatin e tretë.

Kujtojmë se Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po merr pjesë në ditën e dytë të Konferencës së Parë Ndërkombëtare në “Forumin e Prespës për Dialog.

Rama ka takuar kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, BDI, Ali Ahmetin dhe kryeministrin e Abin Kurtin. Në këtë forum do të diskutohen temat që kanë të bëjnë me lidhjet transatlantike dhe kthimit të sinergjisë në mes Bashkimit Evropian dhe SHBA-së në Ballkanin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button