Pogradec/Punëtori i ndërtimit bie nga skela

Një punëtor ndërtimi 59-vjeçar me emrin Rreshit Laraku ka rënë nga skela ditën e sotme ku po punonte në një ndërtesë në fshatin Hudënisht.Gjëndja e tij u cilësua e rëndë nga mjekët në spitalin e Pogradecit dhe më pas ata kanë kërkuar transportimin e tij me helikopter për në spitalin e traumës në kryeqytet.Policia po heton ngjarjen dhe njëkohësisht ka shoqëruar në komisariat dhe për ta pyetur mbi dinamikën e ngjarjes pronarin e objektit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button