Rama-Bashës: Lulzim sqaro popullin për të kaluarën tënde si…

Ka vijuar edhe përgjatë ditës së sotme debati në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon raportit të Dick Marty dhe rolit të UÇK-së.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ kreu i qeverisë i sugjeron Bashës që të sqarojë qytetarët për të kaluarën e tij si hetues i UÇK-së.

“Lulëzim nuk kalohet me sharje kjo historia e të kaluarës tënde si hetues i UÇK! Dil sqaro popullin!
“Lulzim Basha ka punuar për Tribunalin dhe Departamentin e Drejtësisë së UNMIK pas luftës dhe ka hetuar personalisht vendmbajtjet e robërve në veri të Shqipërisë””, shkruan Rama.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button