Rama i ashpër me kryebashkiakët e PS: Mos luani me zjarrin me tenderat, unë nuk ju mbroj, do të përvëloheni nga…

Në takimin me kryebashkiakët socialistë, kryeministri Edi Rama ka qenë tejet i ashpër ndaj të zgjedhurve lokalë, duke i paralajmëruar që të mos i fusin hundët në tenderat për kryer favorizime. Apeli i fortë i Ramës ndaj të zgjedhurve lokale u shpreh se ai personalisht dhe PS nuk i mbron ato.

“Merrni sa më shpejt lapsin në dorë dhe mbani shënim për këtë paketë të prokurimeve dhe kërkoni të njëjtën gjë nga strukturat përgjegjëse. Por mbi të gjitha ju sugjeroj shumë dashamërisisht të mos u përziheni me proceset e prokurimeve publike, mos influenconi me pushtetin e tuaj në favorizimin të njërit apo tjetrit , të mos luani me një zjarr që do të bëhet gjithnjë e më përvëlues në kushtet kur drejtësia e re do të ketë të gjithë mbështetjen time dhe të PS, kundër kujtdo ndër ju apo kujtdo qoftë që do të luajë me zjarrin”, tha Rama në fjalën e tij.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button