Rama kërkon raport për çdo qark, Balla: Qytetarët të vlerësojnë ministrat dhe deputetët

Taulant Balla ka dhënë detaje nga takimi me drejtuesit e qarqeve në selinë rozë, duke u shprehur se do të krijohet një kanal komunikimi virtual me anëtarësinë e PS.

Sipas Ballës, kjo vjen nga nevoja për vlerësimin e deputetëve dhe ministrave nga anëtarësia.

Ai shtoi se ky kanal do të kontirbuojë në përmirësimin e Partisë Socialiste, shrkuan JavaNews.al

“Ne i dorëzuam kryeministrit vlerësimin e qytetarëve. Takimet e përjavshme do të vijojnë deri në zgjedhjet e 25 prillit. Tashmë do të përfshijmë qytetarët në përzgjedhjen e përfaqësuesve të tyre. Shpresojmë të mos kemi më thirrje nga opozita që populli të mos marrë pjesë në zgjedhje” – tha Balla.

Ndërkohë burime nga mbledhja bëjnë me dije se Edi Rama u ka kërkuar drejtuesve të qarqeve raporte të detajuara me problematikat respektive.

Nga ana tjetër, Forumi Rinor Eurosocialist pritet të nisë prej ditës së nesërme formatimin, bëjne me dije burime nga mbledhja.

/a.r

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fb.taulant%2Fvideos%2F2662110180710178%2F&show_text=0&width=560

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com