Rama në Dajt për rindërtimin e shtëpive, ‘përvesh mëngët’ dhe vendos vetë një tullë ‘për mbarësi’

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj kanë qenë paraditen e sotme në Dajt, ku kanë parë nga afër punimet për rindërtimin e shtëpive të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në një moment, Rama “për mbarësi” ka vendosur vet një tullë në një prej shtëpive që ka inspektuar.

“RINDËRTOJMË BASHKË

Dajt, Tiranë – Aty ku po ndërtohen banesat e reja për familjet e mbetura pa strehë nga tragjedia e 26 nëntorit.

Rindërtimi i shtëpive në Tiranë po ecën me ritme të shpejta edhe në Baldushk, Kashar, Pezë e Zall Herr.

850 shtëpi individuale do të dërtohen nga e para vetëm në Tiranë, më të bukura, më të forta se ato të mëparshmet”, shkruan Rama, dhe ndan pamjet e mëposhtme.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fedirama.al%2Fvideos%2F316783869620623%2F&show_text=0&width=560

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button