Rekord në Shqipëri/ 301 raste me koronavirus, katër viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 301 raste me koronavirus, katër viktima dhe 58 të shëruar. Në krahasim me ditën e djeshme, sot janë bërë më pak testime, 1407, teksa dje ishin 1413, ndërsa janë shënuar më shumë raste, si asnjëherë tjetër më parë 301 brenda 24 orëve.

COVID-19 – Statistika (20 Tetor 2020)
Raste të reja ditore 301

Të shëruar ne 24 orë 58

Të shtruar në spitale 255

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 1407

Raste pozitive 17651

Raste të shëruara 10225

Raste Aktive 6968

Humbje jete 458

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button