Ruçi e injoron si mos më keq / Shkallon Kujtim Gjuzi, del në mes të Kuvendit dhe thotë se Covid-19 nuk ekziston, përplaset me deputetët socialistë

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi, në fjalën e tij sot nga foltorja e Kuvendit, ku po zhvillohet seanca e radhës plenare, është shprehur se infeksioni i Covid-19 nuk ekziston. Madje i bindur, Gjuzi tha se ai është vetëm një grip stinor.

“Kam kërkesë për interpelancë, por kur duhet të vijnë tek unë ministrat i ndihmon Zoti me grip stinor. Nuk ka Covid, është grip stinor.”, u shpreh Kujtim Gjuzi.

Mirëpo, i menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetëve të tjerë, kryesisht ata socialistë, të cilët i kanë kërkuar të ulet në vendin e tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button