Sali Berisha denoncon Ragamin se ka ndërtuar pa leje një urë ajrore për të lidhur dy hotelet e tij.

Ish-kryeministri Sali Berisha publikon një denoncim dhe akuzon biznesmenin korçar Spiro Bardhi, i njohur si Ragami, se ka ndërtuar pa leje një urë ajrore për të lidhur dy hotelet e tij, në Korçë.

Sipas Berishës, Ragami mbrohet nga Rama, Blushi dhe ministri Peleshi, ndaj edhe pse u ka zënë dritaret banorëve të tjerë, askush nuk reagon. Madje, ndërtimi pa leje sipas tij është në lagjen 11, zonë muzeale.

Denoncimi i plotë i Berishës:

Bosi famoz i Korçes mbi ligjet!

​Ai i mbrojtur nga treshja famzeze Rama, Pej-Leshi- Blushi nderton pa leje ure ajrore, u ze dritaret te tjerave dhe asnjeri nuk çel gojen.

Rragami eshte mbi ligjin sepse Shqiperia eshte narkoshtet!
Denoj me ashpersine me te madhe qendrimin Edvin Mafise, Pej-Leshit te tij ndaj bosit te Korçes dhe ftoj Korçaret qe te ndeshkojne me voten e tyre kupolen mafioze qe po shkaterron me kthetrat e zeza  bukurine e Korçes.
Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

I nderuar zoti Berisha, ne mes te Korces po ndodh nje krim. Ne mes te dites ne nje nga zonat muzeale te qytetit po ndodh nje masaker. Ragami i famshem i Edi Rames, Niko Peleshit dhe Ben Blushit po nderton pa leje ne ure ajrore pa leje. Askush nuk e shikon asnje. As policia e rendit, as policia bashkiake e Raqkes dhe as INuK. Qyetataret e lagjes 11 zone muzeale po ndryshuan qyramidhet (tjegullat) i fusin ne burg. Nuk hap dot nje dritare nuk vendos dot nje kangjell.
Spiro Bardhi, Ragami i famshem i Rilindjes nderton ure ajore te lidh hotelet dhe e gjitha pa leje e te gjithe heshtin askush nuk flet per kete krim urbanistik ne Korce. E kam cuar ne shume media asnje nuk e publikon. Flm

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button