Shqipëria në 24 orët e fundit: 144 raste të reja, 150 të shëruar dhe 4 humbje jete nga Covid

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 144 raste të reja me koronavirus nga mbi 1 mijë testime të zhvilluara.

Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 4 qytetarë.

Ndërkohë betejën me virusin e rrezikshëm e kanë fituar 150 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button