“Situata e COVID-19 është e rëndë”! Luli Basha thirrje Ramës: Mos m’u fshih më, adopto propozimet e mija si kryeministër i ardhshëm

Lulzi Basha, ka folur sot për situatën e COVID-19 në Shqipëri.

Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha u shpreh se i ka bërë thirrje qeverisë që në nisje të pandemisë që të adoptojë propozimet e opozitës, por nuk janë dëgjuar.

Ai tha se kryeministri është zhdukur dhe nuk po flet më për koronavirusin dhe ka bërë thirrje që qytetarët të ndihmohen, pasi situata është shumë e rëndë.

“Pas 3 muajve sakrificë të shqiptarëve, tani shikoni pak komunikimin qeveritar të kryeministrit sa herë flet për situatën? Është zhdukur, situata është e rëndë.

Unë do bëja transparent çfarë plani ka qeveria tani, si është strategjia e testimit, çfarë pakete tjetër kemi gati për të ndihmuar, tani është koha që qeveria dhe kryeministri mos të fshihet, por të dali e t’u thotë shqiptarëve cilat janë planet e qeverisë për t’u përballur.

Unë jam partizan i masave për të mbrojtur shëndetin e njerëzve dhe ekonominë.

Bisedova me disa kolegë të mi në perëndim, më informoi se disa qytete perëndimore kanë marrë masa ekstreme, në Britani, Gjermani”, tha Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button