Të parët në botë:  Britania e Madhe miraton

Britania miraton vaksinën Pfizer kundër koronavirusit, dozat e para do të mbërrijnë javën tjetër

 

Mbretëria e Bashkuar ka miratuar përdorimin e vaksinës së Corona virusit nga Pfizer dhe Biontech dhe njoftoi se ato do të jenë në dispozicion nga fillimi i javës së ardhshme

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button