“Të rroftë Skënderbeu kur në kokë ke Saliun”, Rama replikon: Nuk falen detet e tokat si rroba…

Qeveria greke është shprehur në parlamentin helen se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon.

Lidhur me këtë, kryeministri Edi Rama ka reaguar indirekt, me anë të një komenti në rrjetet sociale ku i përgjigjet një komentuesi, i cili i tha se ujërat detare ia fali Greqisë.

“Te rrofte Skenderbeu ne balle kur ne koke ke Saliun dhe flet per “falje detesh” sikur flet per falje rrobash! Hajde shqipe hajde!

Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh per tema te tilla, ulu lexo, rri degjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga genjeshtrat e medha se po te kapen ne gjume, i hengre e ike ne drejtim te paditur”, shkruan Rama në përgjigjen e tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button