Tërmet në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në Sarandë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mëngjes në Greqi dhe jug të Shqipërisë. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në juf të Kefalovrisit, ndërsa është ndjerë edhe në Sarandë.

Lëkundja është regjistruar në orën 07:15, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button