Trajneri pogradecar rinovon kontratën me Skënderbeun e Korçës

Në një kampionat ku fundi i sezonit shoqërohet me ndërrime në pankinë, një rast ndryshe vjen nga Skënderbeu. Puna e mirë shpërblehet dhe Migen Memelli ka marrë shpërblimin e tij. Në një konferencë për shtyp, kreu i pankinës korçare ka njoftuar se sezonin e ardhshëm do të jetë po ai timonieri i bardhekuqve. Memelli ka bërë një sezon të jashtëzakonshëm me Skënderbeun, të cilin e mori nga një krizë e thellë për t’i shndërruar tërësisht.

Juglindorët nën drejtimin e tij i kanë hapur telashe edhe ekipeve pretendente për titull dhe gjithashtu ia kanë dalë të sigurojnë qendrimin në Kategorinë Superiore edhe për sezonin e ardhshëm. Në këto kushte, presidenti Takaj nuk ka pasur përse të shohë përreth për edicionin e ri të Superiores, prandaj ka vendosur zgjatjen e bashkëpunimit me Migen Memellin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button