U prek nga Covid-19 pas operacionit, ndërron jetë poeti shqiptar (EMRI)

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare nga Covid-19 Uran Kostreci, një nga figurat emblematike të burgjeve komuniste.

Kostreci prej ditësh ishte i infektuar nga Covid-19 dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale e cila rëndoi gjendjen e tij shëndetësore duke i marrë jetën.

Poeti Uran Kostreci  ka kaluar 20 vite në burgjet komuniste dhe njihet per Epopenë e karakalecave dhe dëshmitë për burgjet.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button