“Zgjedhorja”/ Palët e Këshillit Politik mbërrijnë në rezidencën e Yuri Kim, gati të nisë mbledhja “kokë më kokë” me treshen e ambasadorëve

Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore do të zhvillojë sot mbledhjen e radhës në rezidenccën e ambasadores amerikane, Yuri Kim.

Në rezidencë kanë mbërritur të parët, përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ambasadori britanik, Duncan Norman, dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca.

Gjithashtu, më pas në rezidencën e ambasadores Kim kanë mbërritur edhe deputetja Rudina Hajdari, si dhe përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili.

Dita e sotme shihet me tepër rëndësi për të arritur marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore, ku duket se pika e vetme pa dakordësi është administrata zgjedhore.

Kujtojmë që ambasadorja Yuri Kim ka lajmëruar mediat se në pasdite do të dalë në konferencë për të folur mbi Reformën Zgjedhore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button